Home / Lajme / Maqedoni / MPB publikon videon nga bastisja në Malinë (VIDEO)

MPB publikon videon nga bastisja në Malinë (VIDEO)

Kumanovë, 27 Prill – MPB publikoi videon nga bastisja e shtëpive në fshatin Malinë dhe ku arrestoi 2 shqiptarë.

Sot Ministria e Punëve të Brendshme në kanalin zyrtar në YouTube ka postuar video nga aksioni policor që realizuan në fshatinë Malinë, sipas versionit të MPB-së në video shihet se kanë gjetur armë dhe uniforma të UÇK-së e më pastaj kanë arrestuar dy shqiptarë.

Në videon e postuar nga MPB-ja në rjetin social YouTube shihet se në njërën nga shtëpitë në Malinë është gjtur arsenal armësh si Kallashnikov, pistoleta, plumba si dhe rroba me emblemën e UÇK-së.

Nga policia e Maqedonisë njoftojnë se ky arsenal i armëve është nga ato armë që u morën gjat sulmit të stacionit policorë në Goshincë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *