Home / Lajme / Maqedoni / Nuri Seferi: ‘Pash Besën e Shqiptarit vetëdijësohuni e behuni një herë bashkë’

Nuri Seferi: ‘Pash Besën e Shqiptarit vetëdijësohuni e behuni një herë bashkë’

26 prill- Ndersa sot ju politikanet shqiptar po shkelni mbi gjakun e tyre , Ku vazhdimisht lejoni te na ofendojn e te na turperojnë këto sllav që skan as histori as kultur e as dinjitet. Më Respekt : Nuri Seferi”, thuhet në postimin e kampionit të mirënjohur të boksit.

Boksieri i mirënjohur shqiptar Nuri Seferi përmes një thirrje në rrjetet sociale ka bërë thirrje që të mos lëkundet krenaria shqiptare dhe njëherë e përgjithmonë të bëhen bashkë të gjithë shqiptarët.

Ja edhe postimi i tij:

Krenarine time që jam Shqiptar nuk do mund ta lekund askush e aq me pak do ardhacak të pavler të ardhur nga Karpatet e Rusisë. Aq më pak te toleroj nje lavire ( ministresh ) qe cdo dit fyen shqiptaret ne menyre te ndryshme. A ka mbetur pak vetdijesim tek ne. A thu aj gjak ndër shekuj për cfar u derdh o Shqiptaret e mi.
Pash Besën e Shqiptarit vetëdijësohuni e behuni një herë bashkë, i madh e i vogel, e të tregojmë grushtin tonë të fort që siç duket e kemi humbur apo e kemi shitur.
Zgjohuni nga ky gjumë hatri i atyre dëshmorëve që lanë fëmijët, gratë dhe nënat e tyre për të sjellur lirin tonë. Ndersa sot ju politikanet shqiptar po shkelni mbi gjakun e tyre , Ku vazhdimisht lejoni te na ofendojn e te na turperojnë këto sllav që skan as histori as kultur e as dinjitet. Më Respekt : Nuri Seferi”, thuhet në postimin e kampionit të mirënjohur të boksit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *