Home / Lajme / Maqedoni / Policia e Kosovës përgënjeshtron versionin maqedonas për Gushincën

Policia e Kosovës përgënjeshtron versionin maqedonas për Gushincën

23 prill-
Ndërsa, sipas versionit të policisë maqedonase, prej rreth 40 personash, me uniformë të UÇK-së dhe armatim të rëndë, kanë hyrë nga Kosova dhe kanë marrë nën kontroll pikën kufitare, duke mbajtur peng edhe 4 policët maqedonas, duke e quajtur “sulm terrorist”.

Policia e Kosovës ka hedhur poshtë pretendimet e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Maqedonisë, se persona të armatosur nga Kosova kanë hyrë në këtë shtet, dhe kanë sulmuar stacionin policor kufitar Goshincë, në Maqedoni.

Në Policinë e Kosovës thonë se nuk ka pasur asnjë lëvizje në kufij.

Ndërsa, sipas versionit të policisë maqedonase, prej rreth 40 personash, me uniformë të UÇK-së dhe armatim të rëndë, kanë hyrë nga Kosova dhe kanë marrë nën kontroll pikën kufitare, duke mbajtur peng edhe 4 policët maqedonas, duke e quajtur “sulm terrorist”.

Baki Kelani, zëdhënës i Policisë së Kosovës, thotë për “Zëri” se nuk ka asnjë dyshim se një gjë e tillë ka ndodhur.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *