Home / Lajme / Maqedoni / Popovski: Tetova është qytet maqedonas , zemra e Maqedonisë

Popovski: Tetova është qytet maqedonas , zemra e Maqedonisë

4 Prill – Tubim i Vmro-së në Tetovë

Në tubimin e VMRO DPMNE-së në Tetovë janë lëshuar shumë mesazhe nacionaliste maqedonase.
Njërën nga këto mesazhe e përcolli ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë Nikola Poposki, i cili në tubim mori pjesë në cilësinë e zyrtarit të VMRO-DPMNE-së.
Popovski i është drejtuar turmës së tubuar në palestrën e shkollës “Nikolla Shtejn” duke thënë se “Tetova është qytet maqedonas dhe se është zemra e Maqedonisë”.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *