Home / Lajme / Maqedoni / Puntori humb jetën në Mavrovë

Puntori humb jetën në Mavrovë

30 prill-Ekipet e Policisë së Gostivarit dhe prokuori public kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë hetime ndërsa ka qenë I pranishëm edhe inspektor i tregut të punës.Me urdhër të gjykatësit hetues trupi i pajetë është dorëzuar për obduksion

Rreth orës 18.45 minuta në rrugën që lidh Mavrovën me Galiçnikun, ka ndodhur një tragjedi me pasoja vdekjeprurëse. Sipas policisë së Tetovës, gjatë pastrimit të borës në rrugë, makina e tipit “ZIL”, e drejtuar nga 61 vjeçari D.P nga Velesi, me pjesën e pasme ka goditur dhe në vend e ka lënë të vdekur 45 vjeçarin G.T nga fshati Orman i Shkupit. Mjeku I cili për një kohë të shkurtë ka arritur në vendin e ngjarjes vetëm e ka konstatuar vdekjen.Ekipet e Policisë së Gostivarit dhe prokuori public kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë hetime ndërsa ka qenë I pranishëm edhe inspektor i tregut të punës.Me urdhër të gjykatësit hetues trupi i pajetë është dorëzuar për obduksion.Të dy kanë qenë të punësuar në ndërmarjen publike shtetërore “Rrugët e Maqedonisë”. Janë marrë masa për zbardhjen e plotë të rastit.Tv Koha.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *