Home / Lajme / Botë / Samsung ka gabuar për Galaxy S6 dhe S6 Edge

Samsung ka gabuar për Galaxy S6 dhe S6 Edge

18 Prill – Koreanet e samsungut kanë gabuar me paisjet e s6 dhe s6 edge ne sasinë e prodhimit

Samsungu ka pranuar se ka gabuar në numrin e kërkesës për prodhim të telefonave të rinj, Galaxy S6 dhe S6 Edge.
Firma koreane thotë se pajisja tash është shitur për shitësit me pakicë në gjithë botën për shkak të “kërkesave të shumta” që ka pasur.

“Pavarësisht se mund të kemi disa vështirësi për këtë periudhë kohore, do të bëjmë çmos që të sigurojmë furnizim për të gjithë klientët tanë në botë”, ka thënë një zyrtar i Samsungut për Reuters.

Sipas disa të dhënave të fundit të publikuara online, Samsungu pritet të shesë deri në 10 milionë njësi vetëm gjatë muajit prill.

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *