Home / Lajme / Maqedoni / Shqiptarët s’duan kriza të sigurisë!

Shqiptarët s’duan kriza të sigurisë!

21 prill”Shqiptaret nuk pajtohen që prej një krize politike të dalin në krizën e sigurisë. Nëse jemi pjesë e përgjegjësisë atë do ta bartim. Dhe qytetarët e kanë në dorë të vendosin në zgjedhje se kujt do t’ia japin besimin”, tha Talat Xhaferi.

Talat Xhaferri dhe Abedin Zymberi në emisionin debativ “Top Tema” në TV Telma njëzëri kanë deklaruar se shqiptarët nuk duan që ng anjë krizë politike të krijohet një krizë sigurie.
“Shqiptaret nuk pajtohen që prej një krize politike të dalin në krizën e sigurisë. Nëse jemi pjesë e përgjegjësisë atë do ta bartim. Dhe qytetarët e kanë në dorë të vendosin në zgjedhje se kujt do t’ia japin besimin”, tha Talat Xhaferi.

Në të njëjtën vijë ka qenë edhe Abedin Zymberi, ish komandant i policisë ushtarake të UÇK-së.

“Nuk është koha për kriza të sferës së sigurisë. Unë jam duke punuar me qytetarët që problemet që i kemi t`i zgjidhim politikisht dhe jo përmes krijimit të krizave të reja të sigurisë. Ka nëntë vite që debatojmë me Angelovin në këtë temë”, tha Abedin Zymberi.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *