Home / Lajme / Maqedoni / Skandal – Policia maqedonase kthen shqiptarin në kufi, për shkak të flamurit “kuq e zi” (VIDEO)

Skandal – Policia maqedonase kthen shqiptarin në kufi, për shkak të flamurit “kuq e zi” (VIDEO)

20 Prill – Shtetasi shqiptar nga Korça, Bedri Muçollari, është penguar të futet në Maqedoni vetëm për shkak se në dritaren e pasme të veturës ka pasur flamurin “kuq e zi”

Shtetasi shqiptar nga Korça, Bedri Muçollari, është penguar të futet në Maqedoni vetëm për shkak se në dritaren e pasme të veturës ka pasur flamurin “kuq e zi” dhe fotografinë e Ismail Qemajlit.

Skandalin e radhës, që flet për nacionalizmin e egër të kësaj qeveria, e ka regjistruar emisioni “Fiks Fare” në vendkalimin kufitar “Tushemisht”, mes Shqipërisë dhe Maqedonisë.

“Fiks Fare” e ka filmuar këtë skandal me kamera të fshehura dhe atë mund ta përcillni në videon më poshtë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *