Home / Lajme / Maqedoni / Sot Referendumi për Q.T

Sot Referendumi për Q.T

26 prill-Qytetarët do të mund të prononcohet “PRO” ose “KUNDËR” në pyetjen se “A jeni për ruajtjen e pamjes së tanishme të fasadës së Qendrës Tregtare të Qytetit në Shkup”.

Po zhvillohet referendumi për ruajtjen e fasadës aktuale të Qendrës Tregtare të Qytetit në Shkup.

Organizta “CIVIL” si dhe Asociacioni “Most” do të monitorojnë procesin e votimit me një numër të madh vëzhguesish.

Qytetarët do të mund të prononcohet “PRO” ose “KUNDËR” në pyetjen se “A jeni për ruajtjen e pamjes së tanishme të fasadës së Qendrës Tregtare të Qytetit në Shkup”.

Votimi do të realizohet në vendvotimet e njëjta sikur për zgjedhjet parlamentare dhe presidencial

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *