Home / Lajme / Botë / Stamboll, avioni i Turkish Airlines merr flakë në ajër

Stamboll, avioni i Turkish Airlines merr flakë në ajër

25 Prill – Avioni i Turkish Airlines me flakë në ajër dhe është detyruar të bëjë ulje të detyruar

Pasagjerët e linjës Stamboll – Milano përjetuan momente ankthi mëngjesin e sotëm, kur një nga motorrët e avionit mori flakë pak minuta pas ngritjes për fluturim. Menjëherë pas konstatimit të defektit piloti bëri ulje të detyruar në aeroportin Qemal Ata Turk të Stambollit.

Pas uljes në pistë mjetet zjarrëfikse bënë shuarjen e flakëve për të evituar ndonjë shpërthim të mundshëm. Autoritetet turke thanë se shkak për uljen e avionit u bë një defekt në motorrin e djathtë.

Avioni i përkiste kompanisë Turkish AirLines dhe mësohet se pas riparimit të defektit ka kryer rregullisht itenerarin e fluturimit.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *