Home / Lajme / Maqedoni / Sulmohet stacioni policor në Goshincë të Likovës nga 40 persona të armatosur

Sulmohet stacioni policor në Goshincë të Likovës nga 40 persona të armatosur

Kumanovë, 21 Prill – Katërdhjet persona të armatosur kan sulmuar stacioni policor në Goshincë të komunës së Likovës, dhe kanë robëruar katër polic maqedonas, jo zyrtarisht mëson Mkd.mk.

Katërdhjetë persona të armatosur nga Kosova, sot e kanë sulmuar stacionin policor në Goshincë, Komuna e Likovës dhe kanë robëruar katër polic maqedonas, jo zyrtarisht mëson Mkd.mk

Në orën 12 është caktuar pres konferencë për media nga MPB.

———————————————————————

Para pak çastesh ka ndodhur një incident i madh në stacionin policor në Goshincë, komunën e Likovës, shkruan Fokus.

Sipas informatave jozyrtare, stacioni policor është okupuar nga persona të armatosur, të cilët i kanë marrë armët dhe i kanë dëbuar policët nga stacioni.

Nga SPB Kumanovë nuk japin detaje por paralajmërojnë konferencë për shtyp të zëdhënësit të MPB-së Ivo Kotevski.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *