Home / Lajme / Maqedoni / Tetovarët kërkojnë nga policia që rruga “Dervish Cara” të ketë më shumë siguri

Tetovarët kërkojnë nga policia që rruga “Dervish Cara” të ketë më shumë siguri

13 prill-
Patjeter te mbledhim nje numer te konsiderueshem nenshkrimesh, nga prind e te rinj qe do e perkrahin idene tone. Per sigurimin e femijeve tane dhe rinise Tetovare.

Disa të rinj tetovarë pas rastit tragjik që u plagosën 11 persona ku njëri vdiq nga plumbat kanë marrë iniciativë që nesër të fillojnë mbledhjen e nënshkrimeve për të kërkuar nga plicia e Tetovës që rruga “Dervish Cara” e cila tani më është më frekuentuese nga të rinjët tetovarë të ketë më shumë siguri gjatë netëve të vikendit dhe të mbyllet për veturat.

“Ideja eshte qe neser (e hene) 13.04.15 para Barcode te mbledhim nenshkrime per kerkese deri te Kryeshefi i Policise Tetoves qe XHDO TE PREMTE DHE TE SHTUNE rruga Dervish Cara te BLLOKOHET krejtesisht nga levizjet e veturave nga ana e Policise Tetoves dhe te ket siguri policore nga ora 20:00 deri ne ora 01:00!

Patjeter te mbledhim nje numer te konsiderueshem nenshkrimesh, nga prind e te rinj qe do e perkrahin idene tone. Per sigurimin e femijeve tane dhe rinise Tetovare.
Beni share dhe like si dhe invite shoqerine qe neser te vin dhe te nenshkruhen.
Per nder te te riut qe nderoi jete dhe te te lenduarve ne naten e se premtes” thuhet në inicativën e tyre.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *