Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi nesër në Tiranë do të takojë Bashën

Thaçi nesër në Tiranë do të takojë Bashën

8 prill-Pritet që tema e bisedimeve të jenë zhvillimet e fundit politike në Maqedoni dhe Shqipëri.Ky takim është në vazhdën e takimeve që ka Kryetari i PDSH-së me faktorët ndërkombëtar, si dhe me faktorët relevant shqiptar në rajon.

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, z.Menduh Thaçi, nesër do të vizitojë Tiranën ku do të takojë Kryetarin e Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha.

Pritet që tema e bisedimeve të jenë zhvillimet e fundit politike në Maqedoni dhe Shqipëri.

Ky takim është në vazhdën e takimeve që ka Kryetari i PDSH-së me faktorët ndërkombëtar, si dhe me faktorët relevant shqiptar në rajon.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *