Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi sot në Tiranë me Edi Ramën

Thaçi sot në Tiranë me Edi Ramën

1 prill-“Në këtë takim temë e bisedimeve do të jenë zhvillimet e fundit politike në Maqedoni, Shqipëri dhe më gjerë, si dhe pikat e përbashkëta të bashkëpunimit mes PDSH-së dhe qeverisë shqiptare, bën të ditur komunikata për informin e kësaj partie.

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi sot do të qëndrojë në Tiranë, ku do të takojë Kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, z. Edi Rama.

“Në këtë takim temë e bisedimeve do të jenë zhvillimet e fundit politike në Maqedoni, Shqipëri dhe më gjerë, si dhe pikat e përbashkëta të bashkëpunimit mes PDSH-së dhe qeverisë shqiptare, bën të ditur komunikata për informin e kësaj partie.

Ky takim siç thuhet është në vazhdën e bashkëpunimit të ngushtë që ka Kryetari i PDSH-së me krerët e Shqipërisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *