Home / Lajme / Maqedoni / Vetëm Zeqiri kalon filtrat për anëtarësim në ASHAM

Vetëm Zeqiri kalon filtrat për anëtarësim në ASHAM

23 prill-Nga 24 konkurrentë, 7 janë shqiptarë, por asnjëri prej tyre nuk ka arritur që të marrë miratimin për të vazhduar procedurën e pranimit së anëtar i ASHAM. Përveç Zeqirit, që njihet si prof.dr. i çështjeve ekonomike, 7 kandidatët e tjerë kanë rënë.

Vetëm prof.dr. Izet Zeqiri ka marrë dritën jeshile për të vazhduar procedurën për t’u pranuar antëar i Akademisë së Shkencave dhe Arteve Maqedonase (ASHAM), pas një konkursi të shpallur disa muaj më parë.

Nga 24 konkurrentë, 7 janë shqiptarë, por asnjëri prej tyre nuk ka arritur që të marrë miratimin për të vazhduar procedurën e pranimit së anëtar i ASHAM. Përveç Zeqirit, që njihet si prof.dr. i çështjeve ekonomike, 7 kandidatët e tjerë kanë rënë.

Në garë ishin Avzi Mustafa, prof.dr. Fatmire Lumani, prof.dr. Hasan Jashari, prof.dr. Veton Latifi, për shkencat teknike prof.dr. Zamir Dika dhe për shkencat linguistike prof.dr. Qemal Murati.

Izet Zeqiri nga departamenti i shkencave sociale pritet të marrë besimin në Kuvendin e ASHAM.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *