Home / Lajme / Maqedoni / Vrasje në Lubeten të Shkupit

Vrasje në Lubeten të Shkupit

17 prill-
Nga MPB-ja nuk zbulojnë më shumë detaje për motivet dhe kryerësin e kësaj vepre penale, por paralajmërojnë se pas hetimit të plotë të rastit do të dalë me informacione shtesë.

Mbrëmë në fshatin Lubeten të Shkupit ka ndodhur një incident me armë zjarri me ç’rastë është vrarë një person, identiteti I të cilit është Xhevair Murati i moshës 30 vjeçar. Incidentin e ka konfirmuar edhe MPB-ja. Viktima, tashmë i ndjeri, pas plagëve të marra kishte ndërruar jetë gjatë rrugës për në spitalin e qytetit të Shkupit.

Nga MPB-ja nuk zbulojnë më shumë detaje për motivet dhe kryerësin e kësaj vepre penale, por paralajmërojnë se pas hetimit të plotë të rastit do të dalë me informacione shtesë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *