Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Mijallkov dhe Gruevski i kanë bërë përgjimet për interesa personale

Zaev: Mijallkov dhe Gruevski i kanë bërë përgjimet për interesa personale

28 Prill – Lideri i opozitës Zoran Zaev në publikimin e bombës së 27 deklaroi se ka materiale të shumtë për përgjimet e mbi 20 mijë qytetarëve.

“Do të dëshmojmë se kush e ka bërë përgjimin. Shefi i inteligjencës, Sasho Mijallkov dhe kryeministri Nikolla Gruevski i kanë bërë përgjimet për interesa personale”, deklaroi Zaev.

Njerëzit që janë ndjekur janë vendosur në lista eksell dhe me pseudonime.

Zaev tregon tabela në eksell me lista të të përgjuarve nga DZK dhe kryeministri Gruevski.

Të përgjuarit politikan janë ndarë në dy tabela ata shqiptar dhe maqedonas.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *