Home / Lajme / Maqedoni / Zaev thirret në Prokurori

Zaev thirret në Prokurori

3 prillRast që unë e kam ndërprerë dhe kam informuar publikisht për emrin dhe mbiemrin e personit që tentonte me muaj të më bëjë kurth, për arsye që mund vetëm ti parashikoj. Por gjithsesi, pasi kanë vendosur të ngritin padi, në frymën e asaj që duam ta respektojmë Kushtetutën dhe ligjin, ne kemi ardhur këtu”, tha Zoran Zaev, kryetar i LSDM-së.

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev është thirrur sërish në Prokurorinë Publike, kësaj radhe për akuzat ndaj tij për korrupsion. Ai është marrë në pyetje për më tepër se 3 orë nën dyshimet se ka kërkuar 200 mijë euro ryshfet nga një biznesmen nga Strumica. Zaev ka shpjeguar se rasti në fjalë është tentativë për kurdisjen e mitmarrjes, e porositur nga pushteti. Megjithatë thekson se i është përgjigjur ftesës së Prokurorisë për shkak të respektit ndaj Kushtetutës dhe ligjeve.

“Ky është rasti i parë në të cilin nuk ka para, ndërsa dikush ndiqet për para. Rast që unë e kam ndërprerë dhe kam informuar publikisht për emrin dhe mbiemrin e personit që tentonte me muaj të më bëjë kurth, për arsye që mund vetëm ti parashikoj. Por gjithsesi, pasi kanë vendosur të ngritin padi, në frymën e asaj që duam ta respektojmë Kushtetutën dhe ligjin, ne kemi ardhur këtu”, tha Zoran Zaev, kryetar i LSDM-së.

Zaev gjatë një tubimi partiak kishte bërë publik edhe emrin e biznesmenit që është përdorur për këtë kurdis

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *