Home / Lajme / Maqedoni / Zemri Qamili : “Nuk ka asgjë në Saraj. Mos dezinformoni”!

Zemri Qamili : “Nuk ka asgjë në Saraj. Mos dezinformoni”!

24 prill- “Janë dezinformata dhe shpekulime. Nuk ka asgjë në Saraj. Ndaj dhe nuk meritojnë ndonjë përgjigje të caktuar për informacione të tilla”, ka thënë Qamili.

Edhe zv/ministri i brendshëm Zemri Qamili në një prononcim për Aktuale.mk ka demantuar informacionin lidhur me pozicionimin e kinse disa personave në fshatrat përreth Sarajit. Sipas Qamilit këto janë dezinformata dhe nuk kanë lidhje me realitetin.

“Janë dezinformata dhe spekulime. Nuk ka gjë. Ndaj dhe nuk meritojnë ndonjë përgjigje të caktuar informacione të tilla”, ka thënë Qamili.

Ndërkohë, edhe deputeti i zonës Rafis Aliti-Mësuesi demantoi një informacion të tillë duke e quajtur pastër spekulim, derisa lajmi i tillë u hodh poshtë edhe nga kryetari i komunës së Sarajit, Bekim Murati.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *