Home / Lajme / Maqedoni / Zëvendës-ndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit Hojt Ji për vizitë në Maqedoni

Zëvendës-ndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit Hojt Ji për vizitë në Maqedoni

16 prill-Është paraparë që gjatë vizitës dyditore Ji të takohet me kryeministrin Nikolla Gruevski, me shefin e diplomacisë Nikolla Poposki, si dhe me Avokatin e Popullit, Ixhet Memeti.

Zëvendës-ndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën dhe Azinë, Hojt Ji, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë në Maqedoni, konfirmuan nga Ambasada e SHBA-së në Shkup.

Është paraparë që gjatë vizitës dyditore Ji të takohet me kryeministrin Nikolla Gruevski, me shefin e diplomacisë Nikolla Poposki, si dhe me Avokatin e Popullit, Ixhet Memeti.

Pritet që zëvendës-ndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit të realizojë takime edhe me liderët e LSDM-së opozitare, Zoran Zaev dhe të BDI-së Ali Ahmeti, si dhe me përfaqësues të sektorit civil.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *