Home / Lajme / Maqedoni / 5 polic të vrar, mbi 20 të plagosur dhe 27 persona të dorzuar

5 polic të vrar, mbi 20 të plagosur dhe 27 persona të dorzuar

Kumanovë, 09 Maj – Kan filluar të publikohen informatat e para reth të vrarve dhe të lënduarve në Kumanovë, flitet se janë vrar 5 polic dhe mbi 20 janë plagosur, por ende nuk ka informata se sa civil janë vrar ose plagosur e arestuar.

Pesë policë u vranë sot pas një shkëmbimi zjarri në Kumanovë dhe 20 policë tjerë janë plagosur të cilët janë transferuar në Qendrën Klinike në Shkup.

Policët e vrarë janë nga Brevenica, Tetova, Zubovcë, Gostivar dhe Shtip.

Aksioni i policisë është duke vazhduar dhe po kontrollohet shtëpi në shtëpi në Lagjen e Trimave, ku sipas raporteve jozyrtare pretendohet se janë dorëzuar të paktën 27 persona e gurpit të armatosur.

Ende asgjë zyrtare nuk ka ende nuk dihet numri i sakt i të lënduarve nga pjesa e banorve por fliten numra jo të saktë. Zëdhënësi i policisë ka konfirmuar se me shum detaje do të jepë në press konferencën e orës 22:30.

Gjithashtu lexo

Deskoski: Drama me Serbinë i ka rrënjët më të thella sesa që mundohet të tregojë Vuçiq (Video)

Epilog i mirë i dramës së panevojshme, e cila ka rrënjë më të thella nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *