Home / Lajme / Maqedoni / 5 shqiptar të vrar dhe 15 policë të plagosur?

5 shqiptar të vrar dhe 15 policë të plagosur?

Kumanovë, 09 Maj – Rritet numri i të palagosurve dhe të vrarëve në Kumanovë si nga qytetarët ashtu edhe nga njësiti policor.

Tre policë janë në gjendje kritike dhe mjekët në Qendrën Emergjente në Shkup po të luftojë për jetën e tyre. Në Klinikën e Shkupit deri më tani janë sjellë 15 policë të plagosur, pas konfliktit të armatosur që ndodhën sot në mëngjes në Kumanovë.

MPB njoftoj këtë mëngjes, se bëhet fjalë për një aksion të policisë kundër një grupi të armatosur në Kumanovë.

Dje u publikua informacioni se një grup i armatosur ka hyrë nga Kosova në Maqedoni dhe se kanë planifikuar sulme ndaj policisë dhe forcave speciale.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *