Home / Lajme / Maqedoni / Ahmeti dhe Thaçi pushim të përbashkët , Gruevski dhe Zaev në anët e kundërta

Ahmeti dhe Thaçi pushim të përbashkët , Gruevski dhe Zaev në anët e kundërta

14 maj-Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në anë e majtë, dhe lideri i VMRO-DPMNE, Nikola Gruevski është në anën e djathtë dhe në anën e kundërt.Ndërsa udhëheqësit e BDI-së dhe PDSH-së dhe, Ahmeti dhe Thaçi janë ulur në të njëjtën tryezë për të diskutuar.

Liderët e partive që janë duke u takuar në Klubin parlamentar, kanë dal në oborr pasi bisedimet i vazhdojnë në oborr në pjesën e prapme të Klubit.

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në anë e majtë, dhe lideri i VMRO-DPMNE, Nikola Gruevski është në anën e djathtë dhe në anën e kundërt.

Ndërsa udhëheqësit e BDI-së dhe PDSH-së dhe, Ahmeti dhe Thaçi janë ulur në të njëjtën tryezë për të diskutuar.

Aivo Orav dhe Jess Bailey në korridorin e Klubit.

Sipas paralajmërimeve jozyrtare priten në fund të takimit për të nënshkruar një deklaratë të përbashkët./

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *