Home / Lajme / Maqedoni / Aksidentohet Motoçiklisti në Bogovinë

Aksidentohet Motoçiklisti në Bogovinë

6 maj-Aksidenti ndodhi në rrugën nga autostrada për hyrje në fshatin Bogovinë kur vetura e tipit Pezho 206 është përlasur me një motoçikletë. Policia ka dal në vendngjarje dhe kreyn hetimin.Ndryshe me përmirësimine kushteve klimatike gjithnjë e më të pranishëm janë motoçiklistët në komunikacion.

Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një aksident në fshatin Bogovinë, ku është lënduar vozitësi i motoçikletës dhe është dërguar në spitalin e Tetovës.Aksidenti ndodhi në rrugën nga autostrada për hyrje në fshatin Bogovinë kur vetura e tipit Pezho 206 është përlasur me një motoçikletë. Policia ka dal në vendngjarje dhe kreyn hetimin.Ndryshe me përmirësimine kushteve klimatike gjithnjë e më të pranishëm janë motoçiklistët në komunikacion. Prandaj,Policia në Tetovë ka kryer një aksion kontrolli të 45 motoçikletave dhe biçikletave.Gjatë kontrollit janë vërejtur gjithsej 20 shkelje prej të cilave 6 drejtues pa leje, për të cilët është vënë dënimi prej 400 euro, tre motoçikleta të paregjistruara, tre motoçikleta që iu ka kaluar data e regjistrimit, si dhe 4 persona kanë dhënë motoçikletën personave të cilët nuk kanë të dhënë leje provimin për të vozitur të njëjtat, dhe do të dënohen me shumë prej 300 euro, si dhe një person është dënuar pasi që gjatë vozitjes nuk ka pasur kapelë mbrojtëse. Shkeljet janë dënuar me 19 urdhërpagesa dhe një ftesë për pagesë të gjobës, kurse shtatë motoçikleta janë ndaluar nga qarkullimi.Tv Koha

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *