Home / Lajme / Maqedoni / Ali Ahmeti ende nuk e din se a ka civilë të vrarë në Kumanovë,

Ali Ahmeti ende nuk e din se a ka civilë të vrarë në Kumanovë,

14 Maj – Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti thotë se nuk e di dhe nuk e kupton atë që ndodhi së fundi në Kumanovë

Ali Ahmeti tha se nuk e di se a ka civilë të vrarë.

“Nuk e di dhe nuk mund ta kuptoj”,
Tha se nuk ka informacione për civilë të vrarë.

“Dëmi material edhe kompensohet por jetët e njerëzve nuk kthehen Në ketë tragjedi është një moment që edhe më lehtëson, që nuk pësoi asnjë civil, së paku nga informatat e deritashme që i kam”, tha ai.

Ali Ahmeti ka thënë se ka pasur informata për lëvizjet që është duke i bërë UCK. Ai madje ka thënë se ka biseduar me ta dhe u ka thënë se mos ta bëjnë trazira.

“..ne kemi pasur dijeni se ka pasur disa lëvizje. Është një e pa vërtet me madhe nëse unë them se ata nuk i kam njohur. Kemi biseduar me ta që mos të hynë në këso gjera. Ju kemi thënë se të zbarohet marrëveshja e Ohrit dhe se nuk është qëllim i askujt ndarja e Maqedonisë”, ka thënë ai.

Ahmeti ka thënë se takimet e fundit i ka pasur para dy jave. Kreu i BDI’së ka treguar edhe me emra se është para disa here edhe me njerëzit që tani janë vrarë dhe arrestuar në Komunavë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *