Home / Lajme / Maqedoni / Anulohet ceremonia e ndarjes së titullit Doctor Honoris Causa për Ramën dhe Thaçin

Anulohet ceremonia e ndarjes së titullit Doctor Honoris Causa për Ramën dhe Thaçin

Tetovë, 11 Maj – Anulohet ceremonia e ndarjes së titullit Doctor Honoris Causa për kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, z. Edi Rama dhe zëvendëskryeministrin e Republikës së Kosovës, z. Hashim Thaçi për një afat të pacaktuar njoftuan nga USHT-ja

Të nderuar,

Për shkak të rrethanave të krijuara në vendin tonë, ceremonia e ndarjes së titullit Doctor Honoris Causa për kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, z. Edi Rama dhe zëvendëskryeministrin e Republikës së Kosovës, z. Hashim Thaçi, shtyhet për një afat të pacaktuar kohor në të ardhmen. Për organizimin e ceremonisë së lartpërmendur, Universiteti Shtetëror i Tetovës do t’ju njoftojë paraprakisht, transmeton Televizioni Koha.

Shpresojmë në mirëkuptimin Tuaj!

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *