Home / Lajme / Maqedoni / Arrestime të mëdha sonte në protestën e Shkupit

Arrestime të mëdha sonte në protestën e Shkupit

8 Maj – Sonte policia e Maqedonisë ka arrestuar disa protestues

Siç njofton Press24, sonte janë arrestuar edhe 8 persona nga 9 të identifikuar të cilët kanë marrë pjesë në protestat e dhunshme para Qeverisë të cilët thuhet se kanë lënduar 38 policë.

Protestuesit do të nxirren para organeve të prokurorit kompetent dhe gjykatësit.

Ata dyshohen për pjesëmarrje në protestat e dhunshme dhe ndaj tyre pritet të ngriten kallëzime penale.

Po ashtu në procesin e hetuesisë pritet të zbulohet se kush ka qenë organizatori i këtyre protestave.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *