Home / Lajme / Maqedoni / Arrestohet një tetovarë dhe një i ri nga Përshefca

Arrestohet një tetovarë dhe një i ri nga Përshefca

28 maj-Dje poashtu pasdite ështëarrestuar 23 vjeçari L.A nga fshati Prshefcë I dënuar me një vit burg për vepër penale “Përpunim i paligjshëm, mbajtje dhe tregti me arëm apo materie shpërthyese”. Pas arrestimit i njejti është dërguar në burgun e Idrizovës.

Policia e Tetovës ka ndaluar 32 vjeçarin nga Tetova K.M I cili me urdhër të gjykatës kërkohet për vuajtje të dënimit me burg prej 6 vitesh e gjysmë. Ai është I dënuar për vepër penale “prodhim të paligjshëm dhe lëshim në treg të drogave narkotike, substanca psikotrope dhe prekusorëve”.Gjatë ditës së mëkurë ai është dërguar në burgune Idrizovës në Shkup, njofton Tv Koha. Dje poashtu pasdite është arrestuar 23 vjeçari L.A nga fshati Prshefcë I dënuar me një vit burg për vepër penale “Përpunim i paligjshëm, mbajtje dhe tregti me arëm apo materie shpërthyese”. Pas arrestimit i njejti është dërguar në burgun e Idrizovës.Tv Koha.

Gjithashtu lexo

Lojtarët e Fenerbahçes vizitojnë Spitalin “Istanbul Medica”

Në zyrat e spitalit Istnabul Medica në Shkup sot kanë qëndruar për vizitë përfaqësues të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *