Home / Lajme / Maqedoni / Arrin në 5 persona numri i të vrarëve shqiptar në Kumanovë

Arrin në 5 persona numri i të vrarëve shqiptar në Kumanovë

Kumanovë, 09 Maj – Pas disa orë luftime në qytetin e Kumanovës jo zyrtarisht flitet se janë vrar 5 persona në mesin e tyre edhe një vajzë tetëvjecare dhe prindët e saj.

Gjatë konfliktit të armatosur që ka ndodhur sot në Kumanovë janë vrarë 5 civilë shqiptarë.

Banorë të “Lagjes së trimave” njoftojnë se janë vrarë tre persona më të moshuar si dhe një rast tjetër një vajzë tetë vjeçare dhe prindi i tij.

Mësohet se banorët e vrarë mësohet se janë shqiptarë, pasi aksioni ka ndodhur në vendbanim të banuar tërësisht me shqiptarë.

Ndryshe, Mediat në Maqedoni raportojnë se në përleshjen e sotme të armatosur në Kumanovë ka edhe të vrarë nga radhët e policisë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *