Home / Lajme / Maqedoni / Artan Grubi: BDI-ja nuk del nga qeveria

Artan Grubi: BDI-ja nuk del nga qeveria

13 Maj – Grubi për media deklaroi që Bashkimi Demokratik për Integrim nuk do ta lëshojë qeverinë e Gruevskit

BDI-ja e Ali Ahmetit nuk do të del nga qeveria e Gruevski ashtu siç u raportua mbrëmë nëpër media.

Artan Grubi, këshilltar i Ali Ahmetit tha se partia e tij nuk do të tërhiqet nga koalicioni me VMRO-DPMNE e njohur ndryshe si qeveria Gruevski. Grubi theksoi se asnjë nga deputetët dhe ministrat e Bdi-së nuk do të japin dorëheqje.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *