Home / Lajme / Maqedoni / BDI: Abdilaqim Ademi nuk ka dhën dorëheqje

BDI: Abdilaqim Ademi nuk ka dhën dorëheqje

Tetovë, 12 Maj – Bashkimi Demokratik për Integrim mohon dorëheqjen e ministrit të arsimit Abdilaqim Ademi.

Pas publikimit në disa media se ministri i Arsimit Abdilaqim Ademi ka dhënë dorëheqje, nga BDI për TetovaSot e mohojnë një gjë të tillë. “Nuk është e vërtetë se ministri i Arsimit ka dhënë dorëheqje, BDI-ja nuk do ketë ndryshime për momentin në kabinetin qeveritar” u shpreh një zyrtarë i lartë i BDI-së

Ndryshe sonte dorëheqje dhanë Gordana jankullovska, ministre e Punëve të Brendëshme, Mile Janakievski ministër i Transportit dhe Sasho Miajlkkov shef i DSK-së.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *