Home / Lajme / Maqedoni / Bllokohet autostrada në Kumanovë, paralizohet komunikacioni Serbi-Maqedoni

Bllokohet autostrada në Kumanovë, paralizohet komunikacioni Serbi-Maqedoni

Shkup, 09 Maj – Luftimet në Kumanovë bllokojn lëvizjet në autostradën që lidhë Shkupin, Kumanovën me shtetet fqinje si Bulgaria dhe Greqia.

Të shtënat e sotme në Kumanovë kanë bërë që të bllokohet autostrada në Kumanovë e cila e lidh Beogradin me Shkupin si dhe me vendet fqinje Bullgarinë dhe Greqinë. Autostrada ndërkombëtare është e palëvizshme dhe kjo ka shkaktuar kaos në qarkullimin jo vetëm të makinave të Maqedonisë por edhe më gjerë.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *