Home / Lajme / Maqedoni / Bomba shpërthen në BDI?!

Bomba shpërthen në BDI?!

3 maj- Supozohet se bëhet fjalë për bombë të tipit ‘kashikara’, por nuk ka viktima në njerëz e as të lënduar. Ndërkohë edhe pse sulmi ka ndodhur në afërsi të selisë së BDI-së, nuk dihet nëse selia e kësaj partie të ka qenë cak i sulmit.

Sapo ka ndodhur një shpërthim në afërsi të selisë së BDI-së në Tetovë, Supozohet se bëhet fjalë për bombë të tipit ‘kashikara’, por nuk ka viktima në njerëz e as të lënduar. Ndërkohë edhe pse sulmi ka ndodhur në afërsi të selisë së BDI-së, nuk dihet nëse selia e kësaj partie të ka qenë cak i sulmit. Sipas informacioneve të para të Policisë së Tetovës, shpërthimi ka ndodhur rreth orës 21.50 minuta në afërsi të selisë, gjegjësisht në rrugë. Nga policia e Tetovës theksojnë se nuk janë shkaktuar dëme materiale, nuk ka të lënduar por vetëm është dëmtuar rruga nga shpërthimi
Policia ka dalë në teren dhe ka filluar hetimin për zbardhjen e rastit.Për momenti janë duke u kryer hetime në vendin e ngjarjes nga ana e SPB-së dhe prokurorit ndërsa detaje paralajmërohen gjatë ditës së nesërme.Tv Koha

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *