Home / Lajme / Maqedoni / Deputetja e Bdi-së Kaltrina Azizi apelon që qytatarët e Kumanovës të jenë të matur

Deputetja e Bdi-së Kaltrina Azizi apelon që qytatarët e Kumanovës të jenë të matur

Kumanovë, 09 Maj – Deputetja e Parlamentit të Maqedonisë, Kaltrina Azizi i ka lutur të gjithë qytetarët e Kumanovës dhe rajonit të Likovës që të tregohen të matur.

Deputetja e Parlamentit të Maqedonisë, Kaltrina Azizi i ka lutur të gjithë qytetarët e Kumanovës dhe rajonit të Likovës që të tregohen të matur, gjakftohtë dhe të përmbajtur nga zhvillimet konfliktuoze qëllimi i të cilëve nuk dihet dhe në masë të madhe ndihmon në destabilizimin e vendit.

“Të gjithë banorët të jenë të kujdesshëm dhe mos të lëvizin pa nevojë, zhvillimet e tilla nuk përkojnë me interesat dhe agjendën proshqiptare, të pranojmë me rezervë çdo lajm të pakonfirmuar dhe të tregohemi racional ndaj informative që ofrohen”, thekson deputetja Kaltrina Azizi për gazetën “Bota sot”.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *