Home / Lajme / Maqedoni / Derivatet e naftës shtrenjtohen për 3 denarë për litër në Maqedoni

Derivatet e naftës shtrenjtohen për 3 denarë për litër në Maqedoni

Maqedoni, 04 Maj – Prej në mesnatë do të shtrenjtohen derivatet e naftës në Maqedoni, edhe ate për 3 denarë për litër.

Sipas Komisionit Rregullator për Energjetikë, Eurosuper BS-95 do të shitet për 72 denarë për litër, eurosuper BS-98 do të shitet për 74 denarë për litër, ndërsa edhe eurodizeli do të pësojë rritje për 3 denarë për litër dhe do të jetë 57.50 denarë për litër.

Brenda një periudhe të shkurtër ka nisur të rritet çmimi i derivateve të naftës në Maqedoni, kjo si pasojë e rritjes së çmimit në bursat botërore.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *