Home / Lajme / Maqedoni / Digjet një shtëpi tek rruga e butiqeve në Tetovë (VIDEO)

Digjet një shtëpi tek rruga e butiqeve në Tetovë (VIDEO)

22 Maj – Sot rreth orës 13:00 është djegur në shtëpi tek rruga e butiqeve në Tetovë.

Zjarrëfikësit kanë shuar zjarrin që kaploi një shtëpi tek rruga e butiqeve në Tetovë. Shefi i zjarrëfiksave Uka Aliti për Televizionin Koha deklaroi që pasi morëm informacionin dolëm menjëher në vend të ngjarjes me dy automjete dhe 8 zjarrfiksa ku menjëher e kami lokalizuar zjarrin që të mos përhapet nëpër shtëpitë për rreth.

Shtëpitë janë shumë afër njëra tjetrës dhe fatmirësisht zjarri nuk u përhap më shum pasi që aritëm në kohë pa asnjë vonesë nga ana jonë, por Uka Alili u shpreh që kan mundur të vijnë edhe më shpejtë sikur komunikacioni të ishte ma i lirë, theksojmë që sot është dita e Xhuma dhe shtëpia është në afërsi të xhamisë Gam Gam dhe kjo na vështirsoi ardhjen ekspres pasi që veturat ishin të parkuara vend e pa vend.

Uka Alili u shpreh për Televizionin Koha që nuk ka të lënduar as nga ana e zjarrfiksave dhe as nga ana e familjarëve të shtëpisë, por dëmi material është i madh.

Gjithashtu lexo

Pollog: Gjoba ndaj 27 vozitësve – (VIDEO)

Sektori për Punë të Brendëshme në Tetovë vazhdon me kontrollet e përforcuara në rajonin më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *