Home / Lajme / Rajon / Djali i Beg Rizës para fotografis së babait

Djali i Beg Rizës para fotografis së babait

24 maj-Ndërkaq, po vazhdojnë homazhet për Beg Rizajn në Pallatin e Kulturës “Jusuf Gërvalla” në Deçan

Në rrjetin social facebook qarkullon një fotografi ku shihet djali i Beg Rizaj para fotografisë së babait të tij.

Ndërkaq, po vazhdojnë homazhet për Beg Rizajn në Pallatin e Kulturës “Jusuf Gërvalla” në Deçan.

Përveç qytetarëve të shumtë homazhe kanë bërë edhe disa nga deputetët e AAK-së si Daut Haradinaj, Donika Kadaj-Bujupi, Pal Lekaj, Time Kadriaj dhe Bali Muharremaj, por jo edhe lideri i AAK-së Ramush Haradinaj.

Homazhet kanë filluar në orën 12 ndërsa varrimi i Beg Rizajt do të bëhet në orën 16 në Varrezat e Dëshmorëve në Gllogjan.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *