Home / Lajme / Maqedoni / Dorhiqet Gordana Jankullovska

Dorhiqet Gordana Jankullovska

Shkup, 12 Maj – Dorhiqet ministresha e MPB-së Gordana Jankullovska dhe shumë udhëheqës të sektoreve të policisë

Ministrja për punë të brendshme Gordana Jankullovska dorëhiqet nga posti Ministre e brendshme. Dorëheqja e Jankullovskës vjen pas aksionit policorë që ndodhi në ‘Lagjen e Trimave’ në Kumanovë ku mbetën të vrarë 22 persona, mes tyre 8 policë.

Raportohet edhe për dorëheqje të tjera në hierarkinë e MPB-së, megjithatë akoma nuk ka ndonjë njoftim zyrtarë.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *