Home / Lajme / Maqedoni / E morrëm msysh Gruevskin, vonohet 30 milnuta

E morrëm msysh Gruevskin, vonohet 30 milnuta

18 Maj – Sot mbahet raundi i dytë i bisedimeve në mes 4 liderëve Gruevskit, Zaevit, Ahmetit, dhe Thaçit

Nikolla Gruevski është vonuar më tepër se gjysëm ore në takimin që mbahet sot në klubin e deputetëve që marrin pjesë edhe ambasadorët e BE-së dhe SHBA-së.

Përndryshe takimin e parë erdhi në kohë dhe për këtë habitemi sepse nuk jemi mësuar që Gruevski të vjen në kohë.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *