Home / Lajme / Maqedoni / Edhe Lëvizja BESA nuk pritet mirë në Kumanovë (VIDEO)

Edhe Lëvizja BESA nuk pritet mirë në Kumanovë (VIDEO)

09 Maj – Lëvizja Besa shkoi në Kumanovë por u priten njejtë si deputeti i Bdi-së Rexhail Ismaili me ofendime dhe sharje

Përfaqësues të Lëvizjes BESA, e kryesuar nga kordinatori Bilall Kasami, Skender Rexhepi, Adnan Azizi, Zekerija Ibrahimi dhe Afrim Gashi, me të zbritur nga veturat, janë ndeshur me qytetarët e indinjuar, te cilët akuzuan se, BESA duhet të reagojë në Qeveri dhe jo të bëjë fushatë në Kumanovë.

Zyrtarët të BESA-s u arsyetuan se, vizita e tyre e sotme në Kumanovë nuk ka të bëjë me fushatë politike, por për te ndarë shqetësimin me qytetarët e kësaj ane.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *