Home / Lajme / Maqedoni / Edhe sot vazhdojnë të shtënat në Kumanovë

Edhe sot vazhdojnë të shtënat në Kumanovë

10 maj-Nuk ka të dhëna për pasoja në njerëz nga të shtënat e sotme, por dëshmitarët thonë se kanë parë lëvizjen e automjeteve të ndihmës së shpejtë. Mbi këtë lagje edhe sot kanë fluturuar edhe helikopterët e policisë.

Rreth orës 7 të mëngjesit të ditës së sotme janë regjistruar të shtëna dhe shpërthime të reja në Kumanovë, ku gjatë tërë ditës së djeshme janë zhvilluar luftime të ashpra ndërmjet forcave policore dhe një grupi të armatosur.

Nuk ka të dhëna për pasoja në njerëz nga të shtënat e sotme, por dëshmitarët thonë se kanë parë lëvizjen e automjeteve të ndihmës së shpejtë. Mbi këtë lagje edhe sot kanë fluturuar edhe helikopterët e policisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *