Home / Lajme / Maqedoni / Ekskluzive: Policia Serbe kthen nga kufiri qytetarët me pasaporta të Maqedonisë

Ekskluzive: Policia Serbe kthen nga kufiri qytetarët me pasaporta të Maqedonisë

Kumanovë, 09 Maj – Autobusi që udhëtonte në drejtim të Evropës në pikën kufitare Tabanhovcë janë kthyer prap nga njësia speciale sërbe.

Para disa minutash një autobus plotë me udhëtarë që udhëtonin për në një vend të Evropës, janë kthyer prapa nga Policia e Serbisë, rrëfen ekskluzivisht për portalin RadioVala, një udhëtar i cili shprehu shqetësimin për rastin në fjalë.

Sipas udhëtarit pas asnjëfarë problemi autobusi ka kaluar kufirin e Maqedonisë në Tabanovcë, por me të hyrë në kufirin Serb, autobusi është ndaluar dhe nga ana e policëve serb u është thënë që të gjithë ata udhëtarë që janë me pasaportë të Maqedonisë do kthehen prapë. Sjellja e policisë serbe ishte shumë e keqe, rrëfen udhëtari.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *