Home / Lajme / Maqedoni / Eksluzive: 4 policë të vrar në Kumanovë, 2 prej tyre nga Bërvenica e Tetovës

Eksluzive: 4 policë të vrar në Kumanovë, 2 prej tyre nga Bërvenica e Tetovës

Tetovë, 09 Maj – Televizioni Koha mëson se nga aksioni Policor në Kumanovë janë vrar katër policë, dy prej të vrarve jan nga Bërvenica e Tetovës.

Aksioni Policor që filloi sot në ora 5:00 të mëngjesit la të vrar shum polic dhe banor të lagjes së Trimave në Kumanovë.

Televizioni Koha eksluzivisht mëson se dy nga katër policët e vrar janë nga fshati Bërvenicë i Tetovës, ndërsa mbetën të plagosur 15 policë tjer tre prej tyre kanë marr plagë të rënda.

Në mediumet elektronike dhe ato të shkruara flitet se është i vrar edhe ish komandanti i UÇK-së Fadil Fejzullahi dhe katër persona tjer mesë tyre edhe një vajzë tetvjeçare..

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *