Home / Lajme / Maqedoni / Eksluzive: Rreth 30 Pjestarë të UCK-së i dorëzohen policisë së Maqedonisë

Eksluzive: Rreth 30 Pjestarë të UCK-së i dorëzohen policisë së Maqedonisë

Kumanove, 09 Maj – Jo zyrtarisht Televizioni Koha mëson që një grup prej 30 personave i janë dorzuar policisë në Kumanovë.

Jo zyrtarisht Televizioni Koha mëson se gjat përleshjes së armatosur 30 persona me veshje ushtrie dhe me emblema të Uçk-së i janë dorzuar policisë së Maqedonisë.

Ende nuk ka asgjë zyrtare nga policia për dorëzimin e grupit të armatosur dhe nuk dihet mos ka të lenduar apo të vrarë nga të dyja anët.

Sot në orët e mengjesit filloi përleshja e armatosur midis gurpit siç thuhet se janë pjestarë të Uçk-së dhe policisë së Maqedonisë.

Deri në këto momente thuhet se janë të vrarë 5 civil, 4 policë dhe një numër i madh i të plagosurve. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *