Home / Lajme / Rajon / “Eurovision 2015”: Triumfon Suedia, Elhaida shkëlqeu

“Eurovision 2015”: Triumfon Suedia, Elhaida shkëlqeu

24 maj-Përfaqësuesja e Shqipërisë, Elhaida Dani edhe pse ishte koutuar lartë para finales, nuk arriti më shumë se vendin e 16 –të me këngën “I’m alive”. Elhaida mori vetëm 34 pikë.

Fitues i sivjetmë i Eurosong-ut është përfaqësuesi i Suedisë, Mans Zelmerlöw me këngën “Heroes” . (VIDEO)

Fitues i sivjetmë i Eurosong-ut është përfaqësuesi i Suedisë, Mans Zelmerlöw me këngën “Heroes”

Përfaqësuesja e Shqipërisë, Elhaida Dani edhe pse ishte koutuar lartë para finales, nuk arriti më shumë se vendin e 16 –të me këngën “I’m alive”. Elhaida mori vetëm 34 pikë.

Në vendin e dytë është renditur përfaqësuesja e Rusisë, Polina Gagarina me këngën “A Million Voices”.

Vendi i tretë i ka takuar grupit italian Il Volo me këngën “Grande Amore”.

Edhe këtë edicion sikur edhe në të kaluarit, pikët u ndanë sipas preferencave politike dhe fqinjësore, gjë që e ulë dukshëm kredibilitetin e festivalit më të madh evropian të muzikës

Gjithashtu lexo

Digjet një Audi Q7

Në rrethana ende të pasqaruara është djegur një veturë e tipit “Audi Q7”në qytetin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *