Home / Lajme / Maqedoni / Evakuohen apo arrestohen disa banorë nga Lagjja e Trimave?

Evakuohen apo arrestohen disa banorë nga Lagjja e Trimave?

Kumanovë, 09 Maj – Autoblinda të shumta te armatosura edhe me Gulinov janë në thellësi të Lagjes së Trimave në Kumanovë, ndërkohë dëgjohen edhe të shtëna sporadike kallashnikovi.

Forca të armatosura rëndë te policisë vazhdojnë të shkojnë në vendngjarje. Autoblinda të shumta te armatosura edhe me Gulinov janë në thellësi të Lagjes së Trimave në Kumanovë, ndërkohë dëgjohen edhe të shtëna sporadike kallashnikovi.

Disa familje të kësaj lagje kanë arritur që të evakuohen nga shtëpitë e tyre dhe se bëjnë të ditur për dëme të mëdha të pësuara.

Ata theksojnë se plumbat kanë vërshuar në tërë lagjen dhe se ka të shtëna në një distancë të vogël.

Në fotografin e publikuar shihet se si kontrollohen qytetarët që kalojnë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *