Home / Lajme / Maqedoni / Filloi mbledhja e 4 liderëve

Filloi mbledhja e 4 liderëve

14 maj-Mbledhja zhvillohet në klubin e deputetëve.

Prezent në takimin e katër kryetarëve të partive më të mëdha politike do të jenë edhe ambasadorët ai amerikan Xhes Bejli dhe ai Bashkimit Evropia, Aivo Orav.

Para pak çastesh ka filluar mbledhja ndërmjet 4 liderëve të partive kryesore në vend. I pari në takim ka ardhur Nikolla Gruevski, i dyti Menduh Thaçi, i treti Zoran Zaev dhe i fundit Ali Ahmeti.

Mbledhja zhvillohet në klubin e deputetëve.

Prezent në takimin e katër kryetarëve të partive më të mëdha politike do të jenë edhe ambasadorët ai amerikan Xhes Bejli dhe ai Bashkimit Evropia, Aivo Orav.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *