Home / Lajme / Maqedoni / Flamuri Shqiptar valoi edhe kur këndohej himni Maqedonas

Flamuri Shqiptar valoi edhe kur këndohej himni Maqedonas

17 Maj – Në protestën e organizuar nga Lsdm-ja u këndua vetëm himni i Maqedonisë, a në protestë është një numër i madh i Shqiptarëve

Në protestën E Lsdm-së demokrate ka prezent një numër i madh i Shqiptarëve dhe etniteteve tjera, por Zoran Zaev deri më tash është shprehur se ai don një Maqedoni te lirë dhe demokrate pa probleme në mes Shqiptarëve dhe Maqedonëve .

Por Lsdm-ja i zhgenjeu Shqiptarët që dolën e protestë pasi që U KëNDUA vetëm himni i Maqedonisë.

Si ti besojmë këtijë subjekti politik që nuk është aq demokrat sa që tregohet në pres konferenca, prandaj Shqiptarët duhet të mendojnë mirë se kujt do ti besojnë Zaevit dhe Gruevskit apo duhet tu besojnë partive Shqiptare.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *