Home / Lajme / Maqedoni / Fluturon helikopteri mbi fshatrat e Tetovës (FOTO)

Fluturon helikopteri mbi fshatrat e Tetovës (FOTO)

Tetovë, 12 Maj – Një helikopter që gjys ore po fluturon mbi fshatrat e Tetovës dhe rrethinës si dhe Malesin e Sharrit. Mbi fshatin Kallnik ka fluturuar shumë ulet.

Gjat ditës së sotme shihen fluturime të shpeshta të fluturimit të helikopterit mbi malësin e Tetovës dhe fshatrave përreth.

Televizioni Koha mëson se qarkullimi i helikopterit nuk ka te bëj asgjë me situatën në vend por jan aktivitete të regullta policore dhe ushtarake.

Banorët e fshatit Kallnik për Televizionin Koha u shprehën të shqetësuar sipas tyre helikopteri që qarkulloi mbi këtë fshat nuk ishte si herave tjera pasi fluturoi shumë afër kulmeve të shtëpive.

Apelohet popullata të mos bien pre e dezinformatave të ndryshme kinse është duke ndodhur diçka tjetër në Malin Sharr.

Televizioni Koha disponon me burime mjaft të sigurta nga tereni. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *