Home / Lajme / Maqedoni / Forca ushtarake dhe policore drejt Kodrës së Diellit në Tetovë

Forca ushtarake dhe policore drejt Kodrës së Diellit në Tetovë

20 Maj – Rreth orës 10:00 forca të ushtrisë Maqedonase u nisën drejt Kodrës së diellit në Tetovë

Forca të shumta ushtarake janë ngjitur drjet Kodrës së Diellit sot në mëngjes rreth orës 10:00. Autoblinda dhe ushtarë të shumtë u nisën për Kodrën e Diellit por ende nuk dihet arsyeja pse po shkojnë e gjith kjo ushtri pasi që gjendja në Tetovë dhe rrethinë është e qetë.

Banorët e lagjes tek Teleferiku shprehën të shqetsuar dhe pyesin çka i përgatitet Tetovës pasi që janë të friksuar nga ngjarjet e Kumanovës.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *